Založ si blog

USA skúšajú technológiu na vyvolanie seizmických otrasov. Ako zbraň.

To, čo sa ešte v nedávnej minulosti zdalo byť nemožným, začína naberať úplne reálnu podobu. Podľa vyhlásení profesora Erika Calaisa z americkej Purdueovej univerzity, ktorý vedie seizmologický výskum pre potreby Americkej akadémie vied, postúpili vedci z tejto inštitúcie pri svojich výskumoch tak ďaleko, že sa dá sa očakávať, že práce na výskume zlomových tektonických línií budú ukončené koncom roka 2019. Čo je však podstatne dôležitejšie, samotné bádanie seizmických procesov obsahuje v sebe okrem oficiálnej a veľmi pozitívnej časti-predchádzanie obetiam vďaka systému včasného varovania-aj prvok, o ktorom sa už oficiálne nehovorí. Dokonca sa o ňom nehovorí vôbec, pretože je v USA utajený najvyšším stupňom, keďže je pokladaný za „bezpečnostný záujem USA“. Má ísť o možnost umelého vytvárania seizmických otrasov. Na pohľad sa táto možnosť zdá absurdná, ale pri bilžšom pohľade je takýto proces podľa renomovaných seizmológov možný vyvolať. Napríklad Tom Heaton, americký seizmológ sa pre médiá vyjadril : „Ak by sme prišli o financovanie od vlády, vývoj by sa v zásade zastavil. Nie som si istý, ako by sme sa mohli z toho pozviechať,“ povedal pre noviny. Je to práve on, ktorý od začiatku vedie tento výskum a takto reagoval na možnosť, že sa zníži, resp. úplne zastaví financovanie jeho výskumu zo strany americkej vlády, ako avizoval krátko po svojom zvolení Donald Trump. Odborníci v danej oblasti však hodnotia jeho výrok ako upozornenie prezidentovi, že žiadúci výsledok, ktorý je už na dosah, by nemal byť vložený do šuplíka kvôli „zopár“miliónom dolárov. Žiadúcim výsledkom teda nie je len systém včasného varovania pred tsunami, ktoré vyvolávajú seizmické otrasy, ale aj možnosť ich umelého vyvolania. Či už pomocou riadenej explózie na morskom dne, prípadne inou sofistikovanou činnosťou. Pre objektívnosť treba doplniť, že rovnakému výskumu sa venujú aj iné krajiny, ako napríklad Čína a Rusko. Úplne najďalej však v tomto smere postúpilo Japonsko, ktorého seizmológovia majú v zásade neobmedzené finančné zdroje a Japonsko ako krajina disponuje najhustejšou sieťou seizmických staníc na svete. Pri prvých signáloch varovania a o blížiacom sa zemetrasení a prípadnej vlne tsunami, sa automaticky vypínajú trebárs plyn a dokonca aj ohrozené jadrové elektrárne. Seizmický výskum vedie v cisárstve Jasuširo Umeda a podľa jeho slov, nebyť tohoto brilantne fungujúceho systému, každé zemetrasenie by na japonských ostrovoch napáchalo neporovnateľne väčšie škody. Toto jeho vyhlásenie malo podľa viacerých odborníkov zároveň slúžiť aj ako odkaz americkej vláde, aby nezastavila spoločný seizmický program, ktorého rezultát je už veľmi blízko.

Práve spolupráca Japonska a USA na projekte vyvolania umelých otrasov(krytá oficiálne permanentnými prácami na systéme včasného varovania) , mala byť podľa niektorých tvrdení príčinou vzniku obrovskej vlny tsunami v roku 2004, pri ktorom zahynulo v Thajsku 283.540 ľudí. Podľa niektorých vedcov išlo o pokus, ktorého intenzitu sa nepodarilo vedeckému tímu udržať pod kontrolou. Aj keď sa nikdy nepodarilo dokázať pravdivosť týchto tvrdení, podľa ruského seizmológa Ivana Mojsejeva sa nedá toto podozrenie objektívne ani potvrdiť, ani vyvrátiť. Jediným dôkazom, ktorý by mohol nahrávať tvrdeniu o nevydarenom pokuse je fakt, že v mieste vzniku zemetrasenia, ktorého epicentrum bolo na západe Sumatry a Indonézie, sa nachádzala nepretržite asi 3 týždne pred jeho vznikom americká výskumná loď NOAAS Discover. Miesto vzniku tsunami opustila 10 dní pred samotným zemetrasením.

Spolupráca USA a Japonska pri možnosti vyvolávania seizmických otrasov je natoľko aktívna, že krajina vychádzajúceho slnka spustila na vodu dve nové lode na skúmanie podmorských seizmických procesov. Ramform Tethys a  Ramform Hyperion, ktoré sú momentálne absolútnou technologickou špičkou. Zaujímavé na nich je, že žiadny údaj, zistený pri výskume sa neukladá na harddiskoch na lodi, ale je elektronicky zasielaný priamo do výskumného centra na pevnine, pričom sa odoslané údaje automaticky mažú. Takýto spôsob ochrany informácií je zvolený zrejme preto, aby sa v prípade, že loď sa dostane „do nepovolaných rúk“, nedal nájsť žiadny záznam o skúmaných procesoch.Aj táto skutočnosť potvrdzuje absolútny stupeň utajenia a skutočného zamerania výskumu. ktorým je práve možnosť umelého vyvolávania zemetrasení.

Ruskú investíciu na Slovensku za 8 miliárd € ohrozujú protiruské sankcie.

19.01.2018

Luk Oil, jedna z najvýznamnejších petrolejárskych firiem firiem nielen v Rusku, ale aj vo svete, zamýšľa podľa britského servera Economist investovať do výstavby petrochemického závodu na viac »

CIA stratila po Číne špičkového agenta aj v Rusku.

18.01.2018

Americká spravodajská služba prežíva ťažké obdobie. Potom, ako čínska kontrarozviedka úplne paralyzovala sieť amerických agentov v tejto najľudnatejšej krajine sveta(SME 17. 01. 2018), prišiel viac »

Izrael je krok od útoku na iránske jadrové zariadenia.

15.01.2018

Iránsky jadrový program nedáva spávať izraelskej vláde, ani občanom tohoto štátu. Po zrušení medzinárodných sankcií voči tejto moslimskej krajine sa iránsky atómový výskum posunul vpred viac »

Brusel, belgicko, útok, vojak

V Belgicku znížili úroveň varovania pred útokmi, predstavujú "nepravdepodobnú" hrozbu

22.01.2018 18:33

Belgický premiér Charles Michel dal znížiť úroveň varovania pred teroristickými útokmi v krajine z tretieho na druhý stupeň.

Zita Táborská

Konkurz na šéfa nemocnice Rázsochy vyhrala Zita Táborská

22.01.2018 18:13

V druhom výberovom konaní na nového šéfa Nemocnice Rázsochy uspela Zita Táborská. Prihlásili sa štyria uchádzači, jeden odstúpil.

vernisáž, Jiří Načeradský, Ivan Melicherčík, Piešťany

Článok Pravdy o cenzúre umenia v Piešťanoch vyvolal v Česku mediálne cunami

22.01.2018 17:35

Obrovskú vlnu pobúrenia - doslova mediálne cunami - vyvolal v Českej republike Článok denníka Pravda: Cenzúra v Piešťanoch.

Turecko, Sýria

V Sýrii chceme dobyť srdcia, tvrdí Erdogan. Skritizoval USA za podporu Kurdov

22.01.2018 17:17

Turecký prezident Erdogan vyhlásil, že jeho krajina "neustúpi ani o krok" pri vojenskej ofenzíve na enklávu Afrín v severnej Sýrii.

kollarmilos

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 5886x
Priemerná čítanosť článkov: 1472x

Autor blogu

Kategórie

Archív